+90 312 397 80 60 - GSM 0532 411 71 63

Sosyal Medyada Biz}

Dezenfektan Hizmeti
Corona virüsü salgını tüm Dünya’da hızla yayılmaya devam ederken dezenfektan kullanımına verilen önem oldukça eksik ve yetersiz.
Devamını Oku

Alman Hamam böceği Blattella germanica

Alman Hamam böceği  Blattella germanica
alman

Alman Hamamböceği
Blattella germanica

German Cockroach

 

Özellikleri Boy: 1.50 cm
Renk: Açık sarımsı kahverengi
Kalkanının üstünde iki koyu çizgi vardır.
Davranışları Tüm hamamböcekleri arasında en hızlı üreyen türdür. Her yumurta kapsülünde 24-48 arasında yumurta bulunur ve nimfler uygun şartlarda 45 günde ergin hale gelir. Bir çift alman hamamböceği bir sene içinde 35.000 yavru üretebilir.Tüm hamamböcekleri gibi, yediğimiz her şeyi ve yemediğimiz birçok şeyi yerler.
Yaşam Alanları Konuttan restorana, fabrikadan gemiye her ortamda yaşarlar. Konutlarda, yiyecek ve suya yakın olmak amacıyla genellikle banyo ve mutfaklara yerleşirler. Zamanlarının yaklaşık %80’lik kısmını yarık ve çatlaklarda dinlenerek geçirirler. Ayrıca Dizanteri, gastroenteritis,  pnömoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon gibi hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar.
Mücadele İpuçları Alman hamamböcekleriyle mücadele devamlılık ve uzmanlık gerektirir. Çoğalmaları ancak potansiyel yuva, barınakların belirlenmesi ve doğru uygulama yöntemlerinin kullanılması yoluyla engellenebileceğinden, Gezgin Çevre Sağlığı gibi profesyonel bir firmadan hizmet alınması gereklidir.

 

30 Temmuz 2020
808 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN